#1 2006-10-18 14:23:38

bluebla

Bocianobaba

Skąd: ona się tu wzięła?
Zarejestrowany: 2006-09-16
WWW

Filmy

Ostatnio dostałam od kilku osób filmy przesłane mailem. Osoby te pisały, że nie wiedzą jak załadować filmy na forum. Dlatego postanowiłam coś o tym napisać. Mam nadzieję, że skorzystacie i wtedy szersze grono odbiorców będzie mogło z Waszymi filmami się zapoznać.

Jeśli chodzi o przekazywanie filmów, to jest z nimi bardzo podobnie jak ze zdjęciami. Trzeba je załadować na jakiś serwer. Jest  parę programów do ładowania filmików, ale podam dwa polskie. Myślę, że właśnie one wydadzą się Wam łatwiejsze w obsłudnie od innych.

Program nr 1
--->  http://voila.pl/index.php?dod=1

Krok 1
Wybieramy czas, w jakim nasz film ma być dostępny na serwerze (od dnia załadowania). Maksymalny czas to 4 tygodnie (po upływie tego czasu nasz link nie będzie już aktywny).
Nie trzeba nic więcej klikać, potem „dalej”

Krok 2
Tutaj ładujemy nasz plik z filmem. Stosujemy opcję „przeglądaj”  wyszukując potrzebny plik na naszym dysku, potem klikamy „wczytaj wybrany plik” . Wczytywanie chwilę potrwa (w zależności od wielkości pliku oraz łącza jakim dysponujemy).
Po wczytaniu (pojawi się „liczba wczytanych plików 1”), klikamy opcję „Załóż folder”, program zapyta nas, czy na pewno chcemy już go zakładać, klikamy „tak”.

Krok 3
Pojawia nam się na ekranie adres do naszego pliku, kopiujemy ten link i gotowe.
Link możemy wrzucić na forum, posłać komuś mailem, na gg, etc. (co tylko chcecie).

Opisany wyżej program obsługuje pliki tylko poniżej 11 MB.
Jeśli Wasz filmik jest większy, musicie skorzystać z tego drugiego.

Program nr 2
---> http://wyslijto.pl/

Wpisujemy kolejno:
1 - wystarczy jedna literka
2 - też wystarczy jedna literka
3 - wybieramy opcję „przeglądaj” wyszukując film, który chcemy przesłać na serwer, (wiadomości nie musimy wpisywać)
4 - klikamy „wyślij”

Potem otwiera nam się nowe okno, pokazujące proces wczytywania naszego pliku z filmem. Po skończeniu wczytywania zamykamy to okienko i widzimy już link do naszego wczytanego pliku z filmem. Wystarczy skopiować ten link i gotowe.

Opisany wyżej program obsługuje pliki aż do 250 MB

Życzę powodzenia w ładowaniu filmików na forum!  


Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

Offline

 

#2 2006-10-18 14:29:24

Agaa

Bocianek

7818501
Zarejestrowany: 2006-09-21

Re: Filmy

"Program nr 2
---> http://wyslijto.pl/"
Ile trwa hosting naszego filmu na serwerze w tym programie? Czy program nie ma tu nic do rzeczy? Czy różne serwery mają różny czas przechowywania naszych plików czy może wszystkie mają taki sam?

Ostatnio edytowany przez Agaa (2006-10-18 14:56:15)


Wiedzieć, co się wie, i wiedzieć, czego się nie wie - oto prawdziwa mądrość. Konfucjusz

Offline

 

#3 2006-10-18 14:43:03

bluebla

Bocianobaba

Skąd: ona się tu wzięła?
Zarejestrowany: 2006-09-16
WWW

Re: Filmy

Przepraszam, zapomniałam dopisać, że w programie nr 2 (podanym przeze mnie) hosting naszego filmu będzie trwał na serwerze 7 dni.
Z tego co się orientuję, to chyba każdy serwer ma różny czas przechowywania.
Ten pierwszy program jest lepszy, bo można samemu sobie to ustawić (np. na 12 godzin), ale za to można tam przesłać film tylko poniżej 11 MB. Na drugim zdecydowanie większe pojemności się mieszczą, ale za to na krócej.
Cóż, nie można mieć wszystkiego... jak w życiu.


Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
tytanes.pl hubba.pl