#1 2007-01-06 18:20:56

bluebla

Bocianobaba

Skąd: ona się tu wzięła?
Zarejestrowany: 2006-09-16
WWW

Informacje administracyjne

Informuję, że przerwa w działaniu forum była spowodowana zmianą serwera, na którym znajdują się fora pun.pl i nie dotyczyła tylko naszego forum.

"Przeprowadzka" naszych for rozpoczęła się już wczoraj, o czym informowano:

administarator serwisu pun.pl napisał:

Przerwa w działaniu forum.
W związku z ciągłym przeciążeniem serwera, na którym znajduje się serwis pun.pl, zdecydowaliśmy o tymczasowym wyłączeniu wszystkich założonych for dyskusyjnych.
Podjęliśmy także działania zmierzające do przywrócenia pełnej funkcjonalności serwisu, dlatego też obecny serwer powinien w ciągu najbliższych 24-48 godzin zostać wymieniony na nowy.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Jak widać (po aktualnym działaniu forum) wszystko się udało.

Przepraszam tych, którzy się zdenerwowali brakiem forum i czuli się nieco opuszczeni.
Mam nadzieję, że teraz forum będzie szło jak burza.
Czego Wam i sobie życzę.


Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

Offline

 

#2 2007-01-06 18:27:40

Maryla

Bociek

Zarejestrowany: 2006-09-21

Re: Informacje administracyjne

Już się przestraszyłam, że coś w moich komputerach było coś nie tak - ale wszystko dobrze się skończyło

Offline

 

#3 2007-01-06 19:49:38

paela

Bocianobabka

Zarejestrowany: 2006-09-16

Re: Informacje administracyjne

Blu, "nieco opuszczeni" powiadasz ????

Od piersi matczynej odstawieni, wody i chleba pozbawieni!!!
Kurczeeeee, jak się cieszę, że forumek znów śmiga, łojedy jedy!

Offline

 

#4 2007-01-06 19:59:32

aska

Bocianek

Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Informacje administracyjne

Wczoraj byłam trochę nerwowa bo logowalo mnie 10 min a potem ze nie można znależć serwera    wieczorkiem już  wiedzialam że forumek będzie dostępny za 24 - 48 godz. Jestem mile zaskoczona,że  24 godz wystarczyło!! 

Offline

 

#5 2007-01-06 21:39:44

bluebla

Bocianobaba

Skąd: ona się tu wzięła?
Zarejestrowany: 2006-09-16
WWW

Re: Informacje administracyjne

paela napisał:

Od piersi matczynej odstawieni, wody i chleba pozbawieni!!!

To nałóg


Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

Offline

 

#6 2007-01-07 11:16:39

Danuśka

Bocianobabka

Zarejestrowany: 2006-09-16

Re: Informacje administracyjne

paela napisał:

Blu, "nieco opuszczeni" powiadasz ????

Od piersi matczynej odstawieni, wody i chleba pozbawieni!!!
Kurczeeeee, jak się cieszę, że forumek znów śmiga, łojedy jedy!

Paelciu! Czytasz w moich myślach!!!!


Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los... Oskar Wilde

Offline

 

#7 2007-01-07 12:38:01

tanja

Bocian

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Informacje administracyjne

Nie chciałam się wypowiadać,ale wtrącę swoje 3 grosze do Waszych wypowiedzi.Pewnie to i nałóg i po prostu UZALEŻNIENIE.
Tak przynajmniej mówi mój starszy syn.I chyba ma rację-bo,jak w końcu wczoraj ruszyło forum to...poszłam spać o 3:00
A reszta była "przy okazji".Dobrze,że miałam dojście do kompa.
A w międzyczasie buszowałam po internecie i dalej uczyłam się,jak korzystać z Fotosika.Ile ciekawych tam albumów i ludzi.


Nadzieja jest tęczą rozpiętą nad burzliwym potokiem życia.

Offline

 

#8 2007-01-07 16:12:37

bluebla

Bocianobaba

Skąd: ona się tu wzięła?
Zarejestrowany: 2006-09-16
WWW

Re: Informacje administracyjne

Chyba zbytnio się pośpieszyłam z tą radością, że już wszystko będzie OK.
Oto dzisiejsza informacja z godz. 13.42:

administrator serwisu pun.pl napisał:

Niestety, to jeszcze nie koniec poprawek technicznych. Serwis nie został jeszcze przeniesiony na nowy serwer. Jednakże administrator serwera, wycisnął jeszcze trochę soków z obecnego sprzętu i serwis działa tak jak widać. Nie możemy jednak dać głowy, że ponownie nie nastąpi gwałtowne zamulenie wszystkich for  Będzie znacznie lepiej jak tylko się przeniesiemy


Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

Offline

 

#9 2007-01-11 22:38:31

bluebla

Bocianobaba

Skąd: ona się tu wzięła?
Zarejestrowany: 2006-09-16
WWW

Re: Informacje administracyjne

Prace nad "przeprowadzką" serwisu (wszystkich for pun.pl) trwają od wczoraj. Musimy uzbroić się w cierpliwość (inne rady niestety dla Was nie mam ).

administrator serwisu pun.pl napisał:

Zmiana serwera, czyli niekończąca się opowieść.
Na dzisiejszy wieczór ponownie zaplanowaliśmy wymianę naszego serwera, ponieważ wczorajszej nocy administratorowi serwera zabrakło czasu .... Nowa maszyna będzie posiadała szybkie procesory, nowoczesną płytę główną oraz dużo pamięci. Oczekujemy, że na nowym serwerze serwis pun.pl, po wielu tygodniach "mulenia", wreszcie się odetka. W związku z wymianą serwera wszystkie fora dyskusyjne poza głównym, mogą być chwilowo niedostępne.
Przepraszamy za utrudnienia.

Ale już wkrótce...... będziemy mieć forum z turbo doładowaniem!


Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

Offline

 

#10 2007-01-13 23:11:49

bluebla

Bocianobaba

Skąd: ona się tu wzięła?
Zarejestrowany: 2006-09-16
WWW

Re: Informacje administracyjne

bluebla napisał:

Ale już wkrótce...... będziemy mieć forum z turbo doładowaniem!

administrator serwisu pun.pl napisał:

Od dzisiaj po wielu nieudanych próbach pun.pl działa na nowym serwerze. Nasz serwis powinien teraz działać dużo szybciej niż dotychczas, chociaż do ideału wciąż jeszcze trochę mu brakuje. Powodem tego jest fakt, że system operacyjny serwera wymaga gruntownej rekonfiguracji. Obecnie system zoptymalizowany jest pod nasz stary serwer. Dlatego też w najbliższym czasie dokonamy gruntownej rekonfiguracji systemu tak, aby moc nowego serwera mogła być wykorzystana w 100%.
Od teraz nowy serwer powinien sobie sprawnie radzić z wciąż rosnącą oglądalnością serwisu, zwłaszcza w godzinach popołudniowych.


Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

Offline

 

#11 2007-01-15 19:02:44

bluebla

Bocianobaba

Skąd: ona się tu wzięła?
Zarejestrowany: 2006-09-16
WWW

Re: Informacje administracyjne

Mogą pojawiać się jeszcze błędy w funkcjonowaniu forum.
Ale nie poddawajcie się ludzie !!!

administrator serwisu pun.pl napisał:

Ostatnio pojawiające się błędy, spowodowane są niewłaściwą konfiguracją serwera MySQL, który mimo dostępu do większej ilości pamięci niżeli wcześniej wywala błędy o jej niedostatku


Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

Offline

 

#12 2007-01-31 21:59:50

bluebla

Bocianobaba

Skąd: ona się tu wzięła?
Zarejestrowany: 2006-09-16
WWW

Re: Informacje administracyjne

Wiem, że były jakieś problemy z wyświetlaniem nowych postów na forum.
Przepraszam, ale nie miałam ostatnio czasu, by zerknąć do Was ( z wiadomych powodów )
Mam nadzieję, że teraz (po szybkiej) naprawie, będzie już wszystko ok.

Ps. W ramach przeprosiń za swą nieobecność zapraszam na "chat"
(Można na niego wchodzić przez link w głównym menu na forum.)


Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

Offline

 

#13 2007-02-15 11:48:21

bluebla

Bocianobaba

Skąd: ona się tu wzięła?
Zarejestrowany: 2006-09-16
WWW

Re: Informacje administracyjne

Dowiedziałam się, że 13-go były problemy z działaniem naszego forum. Ponieważ przez jakiś czas nie było mnie na forum, dlatego dopiero teraz wyjaśniam, co było przyczyną tej awarii. Otóż okazuje się, że powodem była biurokracja i dotyczyło to wszystkich for znajdujących się na pun.pl. Oto, co napisał o tym admin:

administrator serwisu napisał:

Dzisiaj z okazji 13 dnia miesiąca wyłączyli nam serwer, ponieważ super, hiper pani księgowa, zapomniała ściągnąć od nas pieniędzy  Później jak już odczekaliśmy swoje i sprawa się wyjaśniła, administrator serwera miał kłopoty, aby go przywrócić do życia. Ale jak widać dla naszego administratora nie ma rzeczy niemożliwych i serwer już działa ponownie
Zawsze myślałem, że to jakieś głupie przesądy z tym 13, ale od dzisiaj zaczynam w to wierzyć.

Jednym słowem pechowa trzynastka.


Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

Offline

 

#14 2007-03-12 17:22:26

bluebla

Bocianobaba

Skąd: ona się tu wzięła?
Zarejestrowany: 2006-09-16
WWW

Re: Informacje administracyjne

Powróciła opcja pisania postów po sobie, jednakże bardzo proszę o rozsądne posługiwanie się tą opcją. W przypadku nieuzasadnionego jej stosowania administracja forum zmuszona będzie do jej zablokowania.

Pragnę przypomnieć również o "zasadach forum" , na którym wklejamy zdjęcia z prowadzonych podglądów różnych gniazd.

bluebla napisał:

Bardzo proszę również o pewien rodzaj segregacji zdjęć przeznaczonych do wklejania na forum. Chodzi o to, by nie powtarzać podobnych ujęć. Wiem, że czasem trudno jest wybrać i chciałoby się pochwalić przed innymi, co ciekawego udało nam się uchwycić, prezentując wszystkie zdjęcia. Niestety pojemność forum jest ograniczona, więc bardzo Was proszę miejcie wzgląd na to, że forum nie jest z gumy. Jeszcze raz proszę, byście z rozwagą wybierali fotki, które tu będziecie wklejać.

W odniesieniu do tego, co napisałam na początku proszę o częstsze stosowanie opcji „edytuj” zamiast pisania nowych postów. W przypadku odnotowywania obserwacji , gdy np. odnotowaliśmy coś o godz. 10, po nas nikt niczego nie wpisał, a my chcemy o 14 odnotować swoje obserwacje to edytujemy swój post, uzupełniając go o informacje z godz. 14. Takie rozwiązanie nie zaburzy chronologii obserwacji w danym wątku (nawet w przypadku obserwacji z kolejnego dnia).

Proszę Was o wyrozumiałość dla możliwości technicznych forum. Jednocześnie bardzo dziękuję osobom, które właśnie tak postępują, przyczyniając się w ten sposób do sprawniejszego działania forum. Wielkie dzięki kochani!


Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

Offline

 

#15 2007-04-07 18:15:07

bluebla

Bocianobaba

Skąd: ona się tu wzięła?
Zarejestrowany: 2006-09-16
WWW

Re: Informacje administracyjne

Być może niektórzy z Was zauważyli, że dziś na naszym forum zniknęły punkty przyznawane sobie wzajemnie przez użytkowników. Pragnę wyjaśnić, że nie stało się to z mojej winy. Jest to tymczasowe i dotyczy wszystkich for pun.pl.

administrator serwisu napisał:

U W A G A!
Informuję, że modyfikacja Reputation System została tymczasowo wyłączona, ponieważ generowała zbyt obciążające serwer danych zapytania  Obecnie pracujemy nad optymalizacją tych zapytań i jak tylko się z tym uporamy, modyfikacja zostanie na nowo włączona.


Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.podbociankiem.pun.pl