#1 2006-10-03 21:42:08

paela

Bocianobabka

Zarejestrowany: 2006-09-16

Obiady w pół godziny (no, może parę minut więcej).

Witajcie!

Jak wiedzą moi starzy forumowi przyjaciele, lubię upraszczać sobie życie,   toteż będę bardzo wdzięczna za przepisy na łatwe, niedrogie, tym niemniej smaczne dania obiadowe.


Ja ze swej strony na prośbę Agi  podaję pseudoprzepis na faszerowana paprykę, którą miałam wczoraj na obiad.
"Pseudo" dlatego, że przeważnie robię wszystko "na oko", nie trzymam sie ściśle jakichś proporcji.

Mniej wiecej wygladało to tak:

Około kilograma wieprzowego mięsa mielonego (wegetarianie, nie czytać!) przyrządzam podobnie jak na klopsy - dodaję troszkę tartej bułki, jajko, posiekaną cebulkę, sporo czosnku, przyprawę "grill ziołowy" Kamisa, wyrabiam wszystko.

Około 10 czerwonych papryk myję i wydrążam.
Napycham papryki mięsem, wrzucam na rozgrzaną oliwę, duszę na małym ogniu, podlewam trochę przyprawą maggi.

Nie powiem Wam dokładnie, jak długo mają "dochodzić" papryki, nie patrzę nigdy na zegarek, robię to na wyczucie.
Pod koniec duszenia wrzucam jeszcze trochę poszatkowanej cebuli oraz sparzone i obrane, oraz poćwiartkowane pomidory.
Gdy wszystko już jest miękkie, aromatyczne i ślinka na to już leci, wyjmuję papryki, a sos zagęszczam rozbełtaną z wodą i śmietaną mąką.

Przygotowanie tej potrawy jest nieskomplikowane, a efekty - palce lizać!

Smacznego!

P.S.
Fotki nie będzie, bo potrawa została wczoraj zjedzona, a talerze wylizane!

Offline

 

#2 2006-10-03 21:52:18

Agaa

Bocianek

7818501
Zarejestrowany: 2006-09-21

Re: Obiady w pół godziny (no, może parę minut więcej).

Dzięki Paelcia!!!! Wielkie dzięki!!! Od wczoraj mi ślinka cieknie! Jutro mam na obiad....wiecie co


Wiedzieć, co się wie, i wiedzieć, czego się nie wie - oto prawdziwa mądrość. Konfucjusz

Offline

 

#3 2006-10-03 21:58:31

paela

Bocianobabka

Zarejestrowany: 2006-09-16

Re: Obiady w pół godziny (no, może parę minut więcej).

Acha, zapomniałam dodać, że mój obiadek był przygotowany dla pięcioosobowej rodziny, dla np dwóch osób może niekoniecznie kilogram miesa i dziesieć papryk!

No chyba, że są wyjatkowymi żarłoczkami!

Offline

 

#4 2006-10-04 10:27:23

Maryla

Bociek

Zarejestrowany: 2006-09-21

Re: Obiady w pół godziny (no, może parę minut więcej).

A wiesz Paela, że ja też miałam faszerowane papryczki, podobnie przyrządzone i też palce lizać , można też nadziewać pomidory lub cebulki i podobnie smażyć .

Ja mam przepis na spagetti po mojemu - kg mielonego mięsa 4 cebulki pomidory obrane w puszce 2 male puszki lub 1 większa do smaku sól oregano majranek bazylia.
Do garnka wlewam olej cebulkę przysmażyć, następnie dodać mielone,  wsyzstkie przyprawy razem z pomidorami goytować ok. godziny. Ugotować makaron do spagetti - pycha

Offline

 

#5 2006-10-04 11:10:44

salmosalar

Bocianochłop

Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Obiady w pół godziny (no, może parę minut więcej).

Dla miłośników rybnych smaków.
Danie jest ekspressowe. Podaję w minutach

MIN
00  -nastawiam wodę na makaron
03  -otwarcie puszki tuńczyka w sosie własnym
04  -średnia cebula drobno ciach ciach ciach
05  -cebula na oliwie na patelni robi szszszszsz i się szkli
06  -makaron (Wasz ulubiony) wpada do wrzątku wraz z łyżką oliwy
07  -na patelnię z małpią zręcznościa wrzucamy  tuńczyka (u mnie bez zalewy), sporo pieprzu czarnego
08  -masa cebulowo-tuńczykowa zaczyna pyrkać
09  -na patelni ląduje kubek śmietany (u mnie 22%, posolonej żeby sie nie zważyła)
11  -sos zaczyna robić bul bul bul - zaczyna zatem oparowywać i potrzebuje na to 2 minuty
13  -wyłączam sos
14  -otwieram wino i degustuję

Jak Wasz ulubiony makaron jest gotowy, odlewacie i łączycie z sosem, posypujecie czym chcecie (natka, parmezan, ser tarty)

A minęło dopiero ok. 25 minut   i  obiadek ląduje na stole.

P.S. Wino nie jest obowiązkowe, ale wskazane.

Offline

 

#6 2006-10-04 18:27:47

MIKI_KRAKOW

Bocianobabka

Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Obiady w pół godziny (no, może parę minut więcej).

A oto mój przepis na sos do makaronu (Waszego ulubionego).

Proporcja na 3-4 osoby:

Kroimy w plasterki 3-5 ząbków czosnku i przyrumieniamy je na ok. 4 łyżkach oleju.
Ciach ciach ciach 2 średnie cebule, wrzucamy je do oleju z czosnkiem i szklimy.
Dodajemy zawartość dwóch puszek (czyli 2 x 400g) krojonych pomidorów. Kilka minut bul bul bul i dodajemy pokrojone w plasterki ok. 100g zielonych oliwek.
Przyprawiamy duuuuużą szczyptą oregano, taką samą szczyptą bazylii, sporą szczyptą mielonego pieprzu i oczywiście solą do smaku. Lekką kwaśność pomidorów neutralizujemy dodatkiem cukru.
W tym czasie na pewno ugotował się Wasz ulubiony makaron, który rozkładamy na talerze, polewamy sosem i posypujemy tartym serem (najlepsza do tego celu jest gouda).

Czasu sobie nie mierzyłam, ale myślę, że mieszczę się w wątkowej pół godzinie

Smacznego!


Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje. Jan Paweł II

Offline

 

#7 2006-10-31 13:12:22

aska

Bocianek

Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Obiady w pół godziny (no, może parę minut więcej).

Uwaga na czosnek !!! nie przypalcie go!!!
Czosnek powinien smazyć sie krociutko ! bo inaczej zgorzknieje!!

Przepraszam za ten dopisek ale to jest bardzo ważne,a Miki nie strzegła 

Offline

 

#8 2007-01-22 01:12:43

paela

Bocianobabka

Zarejestrowany: 2006-09-16

Re: Obiady w pół godziny (no, może parę minut więcej).

Dawno tu nie zaglądałam, już to naprawiam!
Dzisiaj przepis na szybkie, ale bardzo smaczne danie.

Będzie to błyskawiczna potrawka curry.

Błagam tylko, nie pytajcie mnie o proporcje, bo oczywiście jak zwykle biorę wszystkiego "na oko".
No wiec biorę "na oko" filecików z kurczaka. Kroję w paseczki, posypuję przyprawą curry.
Kilka marchewek kroję w plasterki ( mam na szczęście dobrą tarkę, która mi ułatwia życie ), skrojone także dostają swoją porcję wonnej przyprawy.
Smażę szybciutko fileciki na oliwie. Wykładam do rondelka. Smażę marchewkę z dodatkiem pokrojonego w talarki czosnku, usmażoną dodaję do mięsa. Przyprawiam maggi.
Można dodać troszkę śmietany lub mąki, jeśli chcemy uzyskać sosik.

Podajemy z bagietką lub ryżem.

Szybkie i pyszne.
Smacznego!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
dzialoszyce.szamba-betonowe360.pl