#1 2006-09-22 22:01:10

MIKI_KRAKOW

Bocianobabka

Zarejestrowany: 2006-09-18

Filmy o ptakach

Dzisiaj przypadkowo trafiła mi się super-okazja. W TESCO, w dziale multimediów, w pojemniku z tańszymi filmami znalazłam DVD o tytule "Dzioby i pazury", kosztowało 12,99 zł.

Jak się okazało, jest to prawdziwy rarytas
Film jest z 2003 r., jest poświęcona mu specjalna strona w internecie:

http://www.dziobemipazurem.pl

Można poczytać o samym filmie:
http://www.dziobemipazurem.pl/?dzial=ofilmie&sub=1

O zawartości płyty
http://www.dziobemipazurem.pl/?dzial=sklepik

Zwracam uwagę na opcję "Wciśnięcie aktywnego przycisku powoduje zatrzymanie filmu i przeniesienie widza do odpowiednich materiałów dodatkowych - opowieści Adama Wajraka o pokazanym gatunku lub scenie."

Na razie oglądnęłam tylko początek, ale już się cieszę na resztę

Tak więc zachęcam do łowów w TESCO (być może w innych hipersuper też go można znaleźć).


Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje. Jan Paweł II

Offline

 

#2 2006-09-25 20:45:26

tanja

Bocian

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Filmy o ptakach

Ja mogę polecić "MAKROKOSMOS"- Film o pięknie i tajemnicy życia opierzonych przyjaciół, m.in. bocianów.
Więcej o filmie można przeczytać na stronie http://www.filmweb.pl/FilmDescriptions?id=33193#33193
Wrażenia i przeżycia,z perspektywy lotu ptaków,niesamowite.Polecam.

Ostatnio edytowany przez tanja (2006-10-05 10:02:48)


Nadzieja jest tęczą rozpiętą nad burzliwym potokiem życia.

Offline

 

#3 2006-10-01 18:55:34

MIKI_KRAKOW

Bocianobabka

Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Filmy o ptakach

Następny (drugi) odcinek programu "Sto tysięcy bocianów" będzie emitowany w sobotę, 7 października w TVP2 o godz. 12:10.

Można wysłać SMS-a przypominającego o treści OTV WPA na numer 7101 (koszt 1,22 zł brutto)
http://tv.onet.pl/5669910,przypomnienie.html


Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje. Jan Paweł II

Offline

 

#4 2006-10-04 13:40:49

Urszula

Bocian

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19

Re: Filmy o ptakach

Bociankowe przypomnienie 


           http://images1.fotosik.pl/198/f46ea054d7210d6bm.jpg

Offline

 

#5 2006-10-07 14:30:11

Aix sponsa

Bociuś

status cm,ngjnfbghkbhj
g-g+g=jajo!
Skąd: przeważnie nie wiadomo ;o)
Zarejestrowany: 2006-10-02
WWW

Re: Filmy o ptakach

Niestety... Włączyłam telewizorek na 2 dzisiaj o 12.10 i boćków nie było...


...bo wiadomo, że to bocian szczęście zawsze nam przynosi!
Dla przyjaciół po prostu Aix

Offline

 

#6 2006-10-07 15:01:51

Urszula

Bocian

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19

Re: Filmy o ptakach

W ogóle to jest dziwna sprawa. Ja już tydzień temu, czyli 30 września też zasiadłam o godz. 12.10 na TV2 (wg programu ten film miał być już tydzień temu i też go nie było). Mam dzisiejszy program Fakt TV i jest napisane godz. 12.10 - 100 tys. bocianów (3) - film dok. Ja nie mogłam oglądać, ale jak donosi Aix, znów nie było tego filmu

Offline

 

#7 2006-10-07 15:22:14

luska

Bociuś

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Filmy o ptakach

Wysłałam maila do TVP z pytaniem, dlaczego zmieniają program i nawet nie raczą uprzedzić i przeprosić.  Wątpię, czy dostanę odpowiedź, ale trochę mi złość przeszła jak to zrobiłam.


"Kochałem psy. Koty naprawdę nigdy mnie wiele nie obchodziły. Tak było przynajmniej do chwili, gdy ożeniłem się z kobietą uwielbiającą koty. Ja chciałem psa, ona kota, poszliśmy więc na kompromis i zostaliśmy właścicielami dwóch kotów."  William J. Thomas

Offline

 

#8 2006-10-07 16:20:45

bluebla

Bocianobaba

Skąd: ona się tu wzięła?
Zarejestrowany: 2006-09-16
WWW

Re: Filmy o ptakach

Aix sponsa napisał:

Niestety... Włączyłam telewizorek na 2 dzisiaj o 12.10 i boćków nie było...

Boćki były, ale ok. dwie godziny wcześniej.  Był bardzo ciekawy program o polskiej przyrodzie. O bocianach opowiadali ci sami dwaj panowie, co w serialu "100 tysięcy bocianów" i przekazywali podobne informacje na temat bocianów. Można było zobaczyć m. in. bocianka mieszkającego w szopie u rolnika. Była też wizyta w bocianim azylu w Warszawie. Dr Kruszewicz wypowiadał się na temat przypadków zaplątania się bocianów w sznurki zebrane na polach (jako budulec gniazda). Poruszono też temat zagrożenia, jakie stanowią linie energetyczne. Niestety mozna też było zobaczyć młodego boćka, który zgninął właśnie na linii energetycznej. Tak więc cos o bociankach dziś było.
To, co opisałam o bocianach było tylko jednym z wątków filmu pt. "Jesienne opowieści" (TVP2 g. 10.15). Oto recenzja tego filmu (ze strony wp):
http://images4.fotosik.pl/157/8bd760e20d22c965m.jpg

Ps. 1. Ja nie kupuję gazet z programem tv, ale przeglądnęłam dziś takie gazety u znajomych. Rzeczywiście były w nich informacje o programie o 12.10.
Ja wiedziałam, że nie będzie filmu "100 tysięcy bocianów", bo program tv sprawdzam zawsze na wp. Dziś znalazłam tam tylko wspomniany wyżej film pt. "Jesienne opowieści", dlatego go obejrzałam. Gazety są wydawane dużo wcześniej, dlatego polecam przeglądanie programu tv na necie (wp). Jest tam zawsze (chyba) aktualny program na dany dzień.

Ps. 2. Ten odcinek serii "100 tysięcy bocianów" miał był poświęcony Dolinie Rospudy. Powiem Wam, że tak sobie myślę, iż może na to, że tego odcinka nie możemy oglądnąc ma wpływ polityka (a dokładniej pan W.) Przecież znamy historię "działań" rządu (Ministerra Środowiska) w tej sprawie. A może w odcinku, na który tak czekamy miały być właśnie przedstawione te pseudodziałania? Może ktoś nie chce, by opinia publiczna o tym wiedziała? To takie moje rozmyslania i przypuszczenia. Ciekawa jestem, czy luska otrzyma odpowiedź od TVP2 w tej sprawie (choć za bardzo na to nie liczę).


Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

Offline

 

#9 2006-10-09 14:27:22

Maryla

Bociek

Zarejestrowany: 2006-09-21

Re: Filmy o ptakach

Ja też czekałam na naszych boćków i nie było, a teraz widzę że były wcześniej no coż

Offline

 

#10 2006-10-25 10:07:47

Aix sponsa

Bociuś

status cm,ngjnfbghkbhj
g-g+g=jajo!
Skąd: przeważnie nie wiadomo ;o)
Zarejestrowany: 2006-10-02
WWW

Re: Filmy o ptakach

w ostatnią sobotę był (wreszcie!) 2.odcinek "100 tysięcy bocianów" o Dolinie Rospudy. Smutne.


...bo wiadomo, że to bocian szczęście zawsze nam przynosi!
Dla przyjaciół po prostu Aix

Offline

 

#11 2006-11-18 11:41:22

bluebla

Bocianobaba

Skąd: ona się tu wzięła?
Zarejestrowany: 2006-09-16
WWW

Re: Filmy o ptakach

A dziś będzie kolejny odcinek tej serii.

Będzie w nim odniesienie do (pokazanego w pierwszym odcinku) bociana, który poranił się w czasie lotu, zderzając się z linią elektryczną. Do wypadku doszło dlatego, że gniazdo leżało na przewodach elektrycznych. Zespół filmowców zakupił platformę, na którą zostanie podniesiony ptasi dom.

Autorzy spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy naprawa i ochrona gniazd oraz leczenie rannych ptaków wystarczają do skutecznej ochrony bocianów.

Będzie można się też dowiedzieć, gdzie są bociany, które opuściły Polskę z końcem sierpnia.

Ps. Informacje podane przez WP.


Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

Offline

 

#12 2006-12-01 20:54:15

MIKI_KRAKOW

Bocianobabka

Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Filmy o ptakach

PRZYPOMNIENIE!

Jutro, tj. w sobotę 2 grudnia o godz. 12:00 w TVP2 kolejny odcinek programu "Sto tysiecy bocianów".

Sprawdzone na WP i w Telegazecie TVP2.


Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje. Jan Paweł II

Offline

 

#13 2007-03-14 14:43:43

aska

Bocianek

Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Filmy o ptakach

Na ittv trwa własnie transmisja z pierwszej anglojęzycznej monografii bociana bialego zorganizowanego przez OTOP . Caly czas jest wyklad o zyciu,zachowaniach,chorobach.

Ostatnio edytowany przez aska (2007-03-14 14:48:28)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.podbociankiem.pun.pl